Je to okno do mého života a do mého srdce..

Psí život lepší než lidský?

3. 11. 2012 23:37
Rubrika: Nezařazené

Dneska večer mám opět přemýšlivou, ale nechci, aby to někteří chápali tak, že bych chtěl opravdu srovnávat život zvířete a člověka.

Už delší dobu jsem nad tím přemýšlel a možná právě film "Americká krása", který mi před chvílí zkončil, mě přimněl napsat tento článek. 

   Máme doma psa. Všichni doufám vědí, jak takové zvíře vypadá a kdyby jste chtěli konkrétní podobu mého, mám ji někde ve fotkách :) Nechci mu říkat jen pes, protože má jméno a to "Kim".  Dřív jsem si z toho dělal docela legraci, ale dneska už se tomu nesměji tolik jak dřív, protože v některých hodně nadsazených věcech je to fakt. Vždycky když dělám nějakou práci, uklízím nebo zrovna spravuji auto, tak Kim leží kousek ode mě a kouká. Kouká jestli nejde pošťák, či opilý soused nebo nějaká kočka, na kterou by mohl "pustit hrůzu" :) Po očku mě pozoruje a když ho to přestane bavit, tak jednoduše položí hlavu na tlapky a spí. Je mu to jedno. Nerozčiluje se s nějakýma věcma. Zní to možná srandovně, ale Kim je svým pánem :D On má všechno co potřebuje kdykoli se mu zachce. Má hlad? Jde a nažere se. Netrápí se dietami ani štíhlou linií :) Je unavenej? Lehne ideálně někam "na slunko" a spí. Když má potřebu, vykoná ji kdykoli a skoro kdekoli ho napadne. Když na něj "přijde jaro" uteče za fenkama. Prostě mu v podstatě nic nechybí. Dokonce si začínám všímat, že mívá i někdy deprese či co. Pak si vynucuje moji pozornost. Panáčkuje kolem mě a chce vzít do náruče nebo mi vyskočí na klín, pokud venku sedím a čumák mi strká do dlaní, abych ho pohladil. 

Onehdá jsem si říkal, že to zvíře si fakt žije líp než já. Netrápí se co bude zítra, neupíná se k nějakým věcem. Nikdy ho nezajímají peníze a ani maličkosti. Má prostě spokojený život. Právě leží asi metr za mnou na podlaze a pozoruje, co zase dělám u stolu. Je nemocný, proto bývá přes noc doma. Ale myslím, že je šťastný. Má všechno co potřebuje a po ničem asi víc netouží. Prostě jen chce být se svým pánem tj. se mnou :) a ví, že já se o něj postarám. 
Už tušíte kam mířím? 
V podstatě nám ke štěstí jen stačí být s našim Pánem a On se taky o všechno postará. Jasně, my jsme vybaveni rozumem a duchem. My máme mnohem větší úlohy, ale to co je hlavní a co je pro nás nejdůležitejší je to, abychom byli s Pánem. Aby byl pro nás vždycky tím Největším a my se nikdy nehnali za majetkem jak psi za kočkama. Nevidí nalevo, napravo, prostě běží co mu síly stačí. Doběhne ji a teda můj Kimák, protože je malej a má trauma z kočky z období jak byl štěně, tak najednou neví co s takovou kočkou. Najednou neví co s tím. V podstatě nic nedokázal. A my jsme na tom někdy stejně. Máme zaostřeno na jeden cíl a myslíme, že zrovna to je to nejlepší. Až jej dosáhneme, zjišťujeme že to za to třeba ani nestálo. Že jsme v našem sprintu neviděli, že někdo blízký má těžké období a ublížili mu svou zacíleností. Tohle se dá použít velmi široce. Otcové co jsou hnání dnešní dobou, aby vydělávali co nejvíc. Ženy co jim je kázáno jak mají vypadat. A co děti? K čemu jim bude, když jim tatínek koupí mraky hraček, když si je s ním neužijí. K čemu jim bude maminka, co se stará jen o to jak vypadá a "honí" kariéru, aby dokázala, že na to má. 
Na co pak budou děti vzpomínat až vyrostou? Bude pak ještě čas na hraní si, když jejich rodiče budou v důchodu? 
 
Přide mi, že si sami často pleteme biče z věcí, které v postatě ani nepotřebujeme. Co myslíte, bude někdy Pána zajímat, kolik měly naše děti na účtu když šly za vlastním životem nebo spíš jak jsme je morálně vybavili a kolik času jsme jim dali? 

Zobrazeno 899×

Komentáře

neo5

:D Dík! :)

Yasmin

Gramatika je v pohodě:-D Důležitější je obsah...a ten je opravdu krásnej...:-) (Jo, máš talent, pane básníku!)

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Autor blogu Grafická šablona signály.cz